2022-2023 Kışı İç Mekan Trendleri

1-Yumuşak ve Kıvrımlı Yüzeyler:


2022-2023 kış mevsiminin belki de en çarpıcı en göze hitap eden trendlerinden birisi de yumuşak ve kıvrımlı yüzeyler, dokular ve doğadan ilham alınan, yani saf doğal haliyle iç mekanlarda kendine yer edinen ürünler olacaktır.
2-Kahverengi Tonları:


Kış mevsiminin önde gelen renkleri tabi ki hiç vazgeçemediğimiz toprak ve kahve tonları olacaktır. Bu tonlar iç mekana doğallık ve sakinlik katacak olup günlük hayattaki koşuşturmaya birebir gelecektir.


3-Kişiselleştirilmiş Alanlar:


İç mekanlarda ortak alanlar yerine artık daha fazla kişiselleşmiş alanları tercih ediyoruz. Buna en iyi örneği pandemi zamanında ev ortamında çalıştığımız masalarımızı verebiliriz.4-Meditasyon ve Dinlenme Alanları:

Dünya çapında etkili olan virüs ve benzeri hastalıklar nedeniyle artık daha içe dönük ve bireyselleşmenin ön planda olduğu aşikar. Bu durum tabi ki iç mekanlarımızı da etkiliyor. Bireyselleşmenin etkilerini bu kış da iç mekanlarımızda fark edeceğiz.


5-Doğadan ilham alınan iç mekanlar:


Renk tonları olarak da dediğimiz gibi toprak ve kahverengi tonları kullanılacağı için iç mekanda daha fazla doğaya dönüşü görebiliriz. Bunlar genellikle yeşil ve kahve tonlarının iç içe kullanılmasıyla olabilir.


6-Vintage ve Sürdürebilirlik:


Vintage ve country tarzındaki iç mekan tasarımları bu seneye damga vuracak. Aynı zamanda eski kullanılan malzemeler geri dönüştürülerek hayata tekrar kazandırılacak.Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederiz. Güzel bir kış mevsimi bizi bekliyor!

Haos Design ekibi


2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör