top of page

1-Yumuşak ve Kıvrımlı Yüzeyler:


2022-2023 kış mevsiminin belki de en çarpıcı en göze hitap eden trendlerinden birisi de yumuşak ve kıvrımlı yüzeyler, dokular ve doğadan ilham alınan, yani saf doğal haliyle iç mekanlarda kendine yer edinen ürünler olacaktır.
2-Kahverengi Tonları:


Kış mevsiminin önde gelen renkleri tabi ki hiç vazgeçemediğimiz toprak ve kahve tonları olacaktır. Bu tonlar iç mekana doğallık ve sakinlik katacak olup günlük hayattaki koşuşturmaya birebir gelecektir.


3-Kişiselleştirilmiş Alanlar:


İç mekanlarda ortak alanlar yerine artık daha fazla kişiselleşmiş alanları tercih ediyoruz. Buna en iyi örneği pandemi zamanında ev ortamında çalıştığımız masalarımızı verebiliriz.4-Meditasyon ve Dinlenme Alanları:

Dünya çapında etkili olan virüs ve benzeri hastalıklar nedeniyle artık daha içe dönük ve bireyselleşmenin ön planda olduğu aşikar. Bu durum tabi ki iç mekanlarımızı da etkiliyor. Bireyselleşmenin etkilerini bu kış da iç mekanlarımızda fark edeceğiz.


5-Doğadan ilham alınan iç mekanlar:


Renk tonları olarak da dediğimiz gibi toprak ve kahverengi tonları kullanılacağı için iç mekanda daha fazla doğaya dönüşü görebiliriz. Bunlar genellikle yeşil ve kahve tonlarının iç içe kullanılmasıyla olabilir.


6-Vintage ve Sürdürebilirlik:


Vintage ve country tarzındaki iç mekan tasarımları bu seneye damga vuracak. Aynı zamanda eski kullanılan malzemeler geri dönüştürülerek hayata tekrar kazandırılacak.Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederiz. Güzel bir kış mevsimi bizi bekliyor!

Haos Design ekibi


19 görüntüleme0 yorum

Neden Tiny House'a sahip olmalısınız ?Tiny haos'un en önemli avantajlarından birisi de yakıt giderleri ve elektrik giderlerini minimuma indirerek maksimum tasarruf ile hem doğayı hem cebinizi koruyabilirsiniz. Eğer farklı yerlerde vakit geçirmekten hoşlanıyorsanız Tiny house'unuzun yerini değiştirerek mobil bir hayat sürebilirsiniz. Bunun yanında Tiny haos'larınızı uygun konumlara yerleştirerek doğa ile iç içe bir yaşam sürebilirsiniz. Alandan tasarruf edip alanınızın küçülmesinden dolayı temizliğe ve ev işlerine ayrılan zamanı kendinize ayırarak daha verimli zamanlar geçirebilirsiniz. Minimalist bir yaşam sürerek azın aslında çok olduğunun farkına varır yükünüz hafifler ve daha özgür olursunuz.

Neden Tiny House'a sahip olmamalısınız ?

Eğer çok büyük hacimli alanlarda yaşamaktan hoşlanan biriyseniz tiny house sizin için uygun bir seçenek olmayacaktır. Ve bir diğer önemli durum ise eğer iyi yapılmamış bir tiny house seçecek olursanız yalıtım ve izolasyon konularında büyük sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Son olarak ise eğer kalabalık bir aileye sahipseniz uzun vadede sizin içi çok uygun olmayabilir.
44 görüntüleme0 yorum

Güncelleme tarihi: 7 Tem 2022


Tiny Haos Logo

Minimalizmi ve özgür yaşam felsefesini birleştiren, taşınabilir evler olarak hayatımıza girmiş, Tiny House akımının Türkiye'deki öncü şirketlerinden biri olan TINY HAOS olarak bu akıma katılmak istediğiniz takdirde her adımınızda yanınızda olup size destek olmak için buradayız.
Tekerlekli Tiny House


Sizde sıkılmadınız mı şu yaşanması zor kocaman evlerden, her ay verdiğiniz yüksek kiralardan?

Belki evinizi yanınızda taşıyarak dünyayı gezmek istiyorsunuz, belki de sadece küçülüp sadeleşmeye merak sardınız. Nedenleri ne olursa olsun dünyanın birçok ülkesinde artık insanlar bu küçük evlerde yaşıyorlar. Doğayla iç içe minimal bir yaşam tarzını benimseyen kişiler, bu küçük ama süper kullanışlı evlerde hayatlarını idame ettiriyorlar.

İnsanın doğaya dönüşü, çok da uzak bir hayal değil.
Taşınabilir Tiny House


Tiny Haos ailesi olarak tek bir tip ve modele bağlı kalmayıp, herkesin bütçesine uyacak ve ihtiyaçlarını karşılayacak çelik konstrüksiyon, tekerlekli ahşap konstrüksiyon ve konteynerdan dönüştürdüğümüz modellerimiz, geniş tasarım yelpazemiz ve alanında uzman mimar-iç mimarlardan oluşan profesyonel kadromuz ve teknik ekibimizle her daim hizmetinizdeyiz!#tinyhouse #tinyhome #tinyhousemovement #tinyliving #tinyhomes #vanlife #cabinlife #tinyhouseonwheels #homeiswhereyouparkit #architecture #tinyhouselife #tinyhousenation #tinyhouseliving #camping #tinyhouses #cabin #diy #travel #tinyhousedesign #interiordesign #tinyhouselove #nature #homeonwheels #design #tinyhousebuild #containerhome #containerhouse #cabinliving #skoolie #bhfyp


97 görüntüleme0 yorum
1
2
bottom of page